Указ Президента про заборону російських соцмереж – правильне рішення

Указ Президента продовжити заборону російських соцмереж в Україні, вперше впроваджену моєю командою три роки тому, вважаю правильним.

Але дивно, чому тягнули до останнього дня? Що вичікував Офіс Президента і чому зволікав — питання відкриті.

Верховна Рада в такій ситуації мусила сказати своє слово. Я вдячний народним депутатам своєї та інших фракцій, які скликали позачергове засідання і голосуванням висловили принципову політичну позицію.

Заборона соцмереж країни-агресора за три роки довела свою ефективність. За даними Інтернет-асоціації України, частка українських інтернет-користувачів, які щодня відвідують «ВКонтакте», упала з 54% до 10%. За той же період щоденна частка українських відвідувачів «Одноклассники» знизилася з 35% до 10%.

Це значною мірою позбавляє Росію одного з ключових інструментів у гібридній війні проти України, зменшує можливість інфільтрації ідей «русского мира» та промивання мізків російською пропагандою. А також зменшує можливість збору персональних даних та завдає удару по роботі російських спецслужб.

Показово, що п’ята колона в особі ОПЗЖ голосувала проти. Тим більше значить, заборона російських соцмереж — добра справа для України.

Петро Порошенко

Підписуйтеся на оперативні новини територіальної організації “Європейської Солідарності” в Telegram і Twitter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*