Підприємці не хочуть платити за оренду землі втричі більше, ніж на Єлисейських полях після підвищення її нормативної оцінки у 200 разів

Чернігівське обласне об’єднання організацій роботодавців „Сіверщина” звернулося до Генерального директора Федерації роботодавців України Руслана Іллічьова та Прем’єр Міністра України Дениса Шмигаля з приводу розробленого проекту та запланованого прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель».

Так, в 2013 році був розроблений порядок від 22.08.2013 №508, де норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі був встановлений 0,6637 грн. за 1 м2 земельної ділянки. При цьому також застосовувалась обґрунтована індексація з коефіцієнтом 22. Цей розрахунок склав суму 14,6 гривні на 1 м2 капіталізованого рентного доходу.

В запропонованому проекті норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі 1 м2 становить 133 грн/м2. При застосуванні формули з урахуванням п’яти коефіцієнтів нормативна грошова оцінка земельної ділянки зросте в 200 разів. В натуральному вимірі нормативна грошова оцінка 1 гектара орендованої площі зросте до суми більш ніж 2 500 000 гривень (Два мільйони п’ятсот тисяч гривень).

Для будівництва промислового середнього підприємства потрібна земельна ділянка від 8 до 12 гектарів. Як наслідок, нормативна грошова оцінка ділянки складе приблизно 24 000 000 (двадцять чотири мільйони гривень). Орендна плата, передбачена законодавством складає від 3% до 8% нормативної грошової оцінки. Якщо взяти до уваги, що буде десь в середньому 5%, то орендна плата обійдеться інвестору в 1 200 000 (Один мільйон двісті тисяч гривень) на рік.

В розрахункових коефіцієнтах застосовуються індекси наявності електричної енергії, води, доріг і т.п., які держава не забезпечує інвестору: від будує всю інфраструктуру самостійно.

То за яким правом застосовується цей індекс?

За роки незалежності Україна так і не спромоглася набути інвестиційної привабливості.

У підприємців виникає питання до розробників проекту постанови: яким бізнесом потрібно займатися, щоб сплачувати таку високу ціну оренди за одиницю площі? Навіть в центрі Парижу на Єлисейських полях ціна оренди нижче в 3 рази.

Підприємців також обурює прагнення «протягнути» цей документ без повноцінного громадського обговорення під час карантинних заходів, викликаних пандемією, коли заборонено збирати експертні групи для обговорення.

Крім того, у тексті Пояснювальної записки безпідставно стверджується, що проект акту не потребує проведення консультацій із зацікавленими сторонами, і він не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку соціально-трудової сфери, прав осіб з інвалідністю. А головне – немає ніякого економічного обґрунтування заявлених нормативів.

Зважаючи на важливість цього нормативного акту для підвищення інвестиційної привабливості України, об’єднання організацій роботодавців „Сіверщина” звернулося до Кабінету Міністрів України та Держгеокадастру з пропозицією створити експертну групу та долучити до її роботи представників реального сектору економіки, науковців, економістів та напрацювати розумну прийнятну методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок для будівництва та розвитку існуючих підприємств.

Підписуйтеся на оперативні новини територіальної організації “Європейської Солідарності” в Telegram і Twitter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*