Вимоги лікарів Ніжинська міськрада одноголосно підтримала і направила Зеленському

Медики міста Ніжин, за ініціативи депутатської фракції “Європейська Солідарність” Ніжинської міської ради та одноголосної підтримки депутатського корпусу міськради, звернулися до керівництва держави.

Про що просять лікарі і яка найгостріша проблема у часи пандемії постала перед лікарями Ніжина? Про це йшлося на позачерговій сесії міської ради 20 травня.

«… Пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19) є викликом як для держави в цілому, так і для нас, лікарів, і медичного персоналу закладів охорони здоров’я. Щоб протистояти поширенню хвороби, ми потребуємо забезпечення усім необхідним для допомоги пацієнтам і захисту громадян. Верховна Рада України ухвалила низку законів, якими передбачено виділення коштів для боротьби з пандемією. Однак їх реалізація вимагае ухвалення невідкладних рішень на найвищому державному рівні. До цього часу не вирішене питання виплат медичним та іншим працівникам, які безпосередньо залучені до боротьби з коронавірусом. Засобів індивідуального захисту належної якості бракує. … Ми не отримали гарантії страхових виплат у разі захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Зважаючи на це, лікарі просять:

  • Забезпечити збільшення розмірів посадових окладів працівників закладів охорони здоров’я… у 2,25 рази.
  • Організувати забезпечення медичних та інших працівників, залучених до протидії коронавірусній хвороби, засобами індивідуального захисту належної якості, а також дезінфікуючими розчинами.
  • Передбачити на рівні Закону України обов’язкові страхові виплати для медичних працівників у разі захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19), а не лише у разі встановлення групи інвалідності.
  • Організувати проведення масового тестування населення для отримання адекватного бачення епідемічної ситуації у всіх регіонах держави…
  • Організувати за кошти державного бюджету централізоване постачання дихальним обладнанням (апарати ШВЛ, монітори пацієнта, кисневі концентратори, пульсоксиметри, аспіратори)».

У сесійній залі звернення лікарів підтримали одноголосно та направили листа очільнику країни Володимиру Зеленському.

Підписуйтеся на оперативні новини територіальної організації “Європейської Солідарності” в Telegram і Twitter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*