Програш війни з коронавірусом і дискредитація ветеранського руху землею, – коментарі до сесії Чернігівської міської ради

Сьогодні відбулася чергова шоста сесія Чернігівської міської ради восьмого і її важливе питання – виклик 3-ї хвилі коронавірусу для міста. Важка ситуація із вакциною, забезпеченням хворих киснем, їхнім лікуванням, коли кількість інфікованих постійно збільшується.

– Наша політична сила попереджала про це ще під час першої хвилі коронавірусу, наголошуючи на тому, що держава має серйозно поставитися до цієї загрози і не робити “велике крадівництво” з коронавірусного фонду, – наголошує голова Чернігівської міської організації “Європейської Солідарності”, депутат міської ради Ірина Соломаха.

– Працюємо системно і бажаємо всім перш за все здоров’я. Ситуація із захворюваністю на ковід важка в цілому у всій державі. Ми, на превеликий жаль, констатуємо той факт, що практично нічого не було зроблено ні на рівні Президента, ні на рівні Кабінету Міністрів, щоб зменшити загрозу. Ми сьогодні це питання порушували на засіданні сесії міської ради, – додала депутат міської ради.

Ще один момент сьогоднішньої сесії – конфлікт між учасниками АТО навколо земельного питання.

– Мені здається, це просто брудно, коли хтось за їхніми спинами політично маніпулює людьми, які захищають незалежність України. Ми висловили пропозицію, щоб перемовини між різними групами учасників АТО відбулися поза сесією міськради, а питання про виділення їм землі було обов’язковим і опрацьовувалося системно, щоб не виникали такі конфлікти, які плюндрують їхню честь і гідність. Крім того, ситуація по питанню “вагнерівців”, яка сьогодні не висвітлюється в регіонах. Найбільше саме наша політична сила “Європейська Солідарність” акцентує на важливості цього конфлікту, який вже став міжнародним. Україна втрачає свої позиції у міжнародній сфері як держава, яка має захищати на різних рівнях свою незалежність. Ми розповсюджуємо цю інформацію в нашій області та місті, – наголосила депутатка Чернігівської міської ради Ірина Соломаха.

– Місцева влада програє боротьбу з коронавірусом. “Європейська Солідарність” виступала із заявою ще в грудні минулого року про те, що нам потрібно збільшити коронавірусний фонд, підготуватися до третьої хвилі захворюваності і доплачувати нашим медикам, так як робиться це, наприклад, у Вінниці. У Вінниці діє спеціальна програма, за якою медикам, які працюють з коронавірусом, доплачуються кошти з місцевого бюджету. Це суттєві доплати – від 8 до 15 тисяч гривень кожному медпрацівнику в залежності від його компетенції, – додає керівниця фракції “Європейської Солідарності” у Чернігівській міській раді Марина Рейко.

– Я вважаю, що ми би теж мали це все зробити, а не зараз бити на сполох. Ми могли би спрогнозувати цю ситуацію і передбачити, що буде відбуватися. Фракція партії “Європейська Солідарність” звертала увагу міського голови на це. Проте до цих звернень не дослухалися. А зараз готуються звернення до Кабміну, які насправді, як зазначають самі депутати фракції “Рідний дім”, не мають особливого значення, оскільки всі обласні центри знаходяться на рівних позиціях, – додала депутатка міської ради.

Також Марина Рейко переконана, що “земельними питаннями” міська влада просто підставляє ветеранський рух. Чому? Тому що ними учасниками АТО зманіпулювали, щоб влаштувати під час сесії міської ради ганебний скандал.

– Цього скандалу можна було уникнути, якщо би просто зняти питання (з порядку денного сесії). – Переконана Марина Рейко. – Коли ми розглядали це питання на комісії, то до нас звернулася рада ветеранів АТО з проханням саме зняти це питання для того, щоб вони вирішили його у внутрішньому порядку, а потім виносити його на розгляд сесії.

На даний момент є справді несправедливим виділення земельних ділянок ветеранам, є конфлікти. Рееальним виходом із ситуації на переконання Марини Рейко є “сліпий” барабан, коли всім ветеранам надаються рівні можливості. Це дало би можливість уникнути дискредитації ветеранського руху в сесійній залі Чернігівської міської ради.