Більшість Чернігівської обласної ради не включила опозиційних депутатів до складу комісій

Коаліція Чернігівської обласної ради, яка складається з представників партії “Рідний дім”, Радикальної партії Ляшка, “Слуг народу” і ОПЗЖ, не проголосувала під час пленарного засідання чергової сесії за включення депутатів опозиційних партій до складу постійних комісій ради.

– Від початку нас звинувачували в тому, що ми не беремо участі у пленарних засіданнях, у роботі сесій. Ми аргументували свою позицію. Також ми подали пропозиції щодо роботи наших депутатів у комісіях, – коментує ситуацію голова Чернігівської територіальної організації партії “Європейська Солідарність”, депутат обласної ради Олександр Мисник.

– Це було зроблено для того, щоб депутат мав право перед пленарним засіданням розглянути всі важливі питання і прийняти відповідні рішення на комісіях з тим, щоб потім не виникали недоречності під час пленарного засідання у сесійній залі, – додає Олександр Мисник.

Разом з тим так звана коаліційна “монобільшість” повністю проігнорувала право депутатів бути обраними до відповідних комісій.

Депутатські фракції “Наш край”, “За майбутнє”, “Європейська Солідарність”, “Батьківщина” надали пропозиції щодо включення своїх депутатів до 10 постійних комісій, які діють у цьому скликанні.

– За те, щоб затвердили склад постійних комісій, повинні проголосувати депутати. Депутати вказаних фракцій проголосували, а так звана монобільшість проігнорувала, не проголосувала. Це збільшило напругу в роботі обласної ради і, звичайно, поставило під сумнів легітимність обговорюваних питань на комісіях і прийняття відповідних рішень. – зауважив Олександр Мисник.

  • А що регламент передбачає у подібній ситуації?

– Такого не передбачено. За регламентом депутат має право брати участь в роботі будь-яких комісій.
Але ж якщо не затверджений склад комісій, то депутат може бути присутнім на засіданні будь-якої комісії, не маючи при цьому голосу в ній. Тобто, він приходить і лише слухає, не маючи навіть матеріалів на руках. Такого прецедента за свою свою роботу в органах місцевого самоврядування я не пам’ятаю, – наголосив Олександр Мисник. – Це навіть не питання посад. Ніхто не претендував на посади голів чи заступників голів комісій. Депутатів не включили до складу комісій.

  • Чим монобільшість аргументує це?

– Нічим. У свою чергу такі невиправдані дії призводять до ескалації конфлікту в обласній раді.

Підписуйтеся на оперативні новини територіальної організації “Європейської Солідарності” в Telegram і Twitter.