Держава має піклуватися про ресурсне забезпечення учасників освітнього процесу, – депутат Чернігівської міської ради Ірина Соломаха

Керівник Чернігівської міської організації “Європейської Солідарності”, депутат міської ради Ірина Соломаха взяла участь у зустрічі з лідерами в галузі вітчизняної освіти та науки.

Захід проходив у Києві в офісі партії «Європейська Солідарність».

– Мала чудову нагоду обговорити з колегами з усіх областей нашої держави проблеми, про які знаю не з чуток. Адже вже близько 25 років моя професійна діяльність тим чи іншим чином пов’язана з наукою та освітянською діяльністю.

Серед спікерів були лідер партії “ЄС”, п’ятий Президент України Петро Порошенко та народний депутат Олег Синютка. Модерував зустріч член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Ростислав Павленко.

В числі обговорюваних тем – виклики, пов’язані із забезпеченням неперервності освітнього процесу в зв’язку з пандемію COVID-19.

– Висловила думку, що сьогодні для багатьох є очевидним, що система освітніх послуг вже ніколи не буде такою, як до пандемії. У цьому сенсі залишається актуальною спроможність для закладів усіх рівнів освіти в дистанційній формі забезпечувати якість здобуття освіти. Але без широкої діджиталізації забезпечити цю якість просто неможливо. Як не прикро, студенти з сіл і міст нерідко знаходяться в нерівних умовах. Якщо в містах швидкісний доступ до мережі Інтернет більш-менш хороший, то в сільській місцевості з цим існує серйозна проблема. Ще одне складне питання – забезпеченість учасників освітнього процесу цифровими пристроями. Багато надій покладалося, на закінчення «епохи бідності» з якою ця проблема мала б вирішитися сама собою. Але, на превеликий жаль, цього не сталося. То ж завдання держави – невідкладно забезпечити пристроями найбільш нужденних, – зауважила Ірина Соломаха.

Підписуйтеся на оперативні новини територіальної організації “Європейської Солідарності” в Telegram і Twitter.