Депутат “Європейської Солідарності” Ірина Соломаха ініціює звернення до міського голови Чернігова у питанні облаштування велодоріжок

Чи готові чернігівці жити по-європейськи?

Інколи від незнайомців та й друзів чую песимістичні висловлювання щодо цього питання. Мовляв, треба щоб минули десятиліття, аби змінилася психологія людей, а з нею – й менталітет. А вже потім, крок за кроком, суспільство наблизиться до цивілізованого світу.

Звичайно, сенс в такому судженні є. Але не все так сумно і приречено виглядає, як на перший погляд. Справа в тому, що швидкий рух до позитивних змін можливий, якщо рухатися в правильному напрямку. І, що головне, прагнути змін.

Наведу два приклади із власних спостережень за останній час Близько трьох тижнів тому в звичайному дворі спального мікрорайону, де я мешкаю, поруч із сміттєвими баками хтось встановив кліть для збирання пластику. Про естетику конструкції казати не буду, бо немає про що. Я ж звернула увагу на інше. Без жодних оголошень (!), умовлянь чи погроз мешканці навколишніх багатоповерхівок самі розібралися що до чого і самі сортують пластик. День-два і ємкість вщент заповнена ПЕТ-пляшками. Себто, люди готові до цивілізованого сортування сміття. Треба лише створити для цього відповідні умови.

Ще один приклад. Чернігів поступово перетворюється на місто з розвиненою велоінфраструктурою. Пригадую, як років так шість тому в розмові з керівником громадської організації «Лайба» Максимом Цируліним мріяли про місто, дружнє до всіх учасників дорожнього руху. Тоді ж щиро раділи відкриттю першої відремонтованої кількасотметрової велодоріжки в Чернігові (допоміг євросолідарівець Сергій Березенко). А сьогодні це вже не мрія, а реальність.

Доріжки поступово облаштовуються по всьому місту. Правда є одне суттєве «але». Не всі чернігівці здогадуються, що це велодоріжки. Адже про інформативну складову місто чомусь забуло. Ні відповідної розмітки, ні відповідних дорожніх знаків чомусь непомітно… І це стосується не лише нещодавно відремонтованих доріг, а й тих, де роботи були завершені торік і позаминулий рік.

Якось запитала у молодої мами, яка з дитячим візочком прогулювалася прямісінько по велодоріжці: навіщо ви ризикуєте життям дитини та й своїм здоров’ям? На що вона щиро здивувалася і відповіла, що була переконана, що «червона стежка» – для пішоходів, а більш широка – для велосипедистів.

Про що це? Люди готові сприймати зміни, ось тільки уява про це нове у кожного може бути своя.

Найближчими днями планую звернутися із депутатським запитом на ім’я Чернігівського міського голови в якому поцікавлюся, які заходи із інформаційного облаштування велодоріжок плануються в нашому місті. Чому будівництво доріжок не відбувається одночасно із встановленням відповідних дорожніх знаків і розмітки?

Депутат Чернігівської міської ради,
керівник міської організації
політичної партії “Європейська Солідарність”
Ірина Соломаха

Підписуйтеся на оперативні новини територіальної організації “Європейської Солідарності” в Telegram і Twitter.